I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HK Baník Most 36:22 (17:8)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - Házená Velká Bystřice 31:29 (15:18)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Šťáhlavy - TJ Sokol Nové Veselí 28:22 (16:11)
I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Žďár nad Sázavou - TJ Sokol Nové Veselí 26:44 (13:25)
Český pohár mužů: TJ Sokol Nové Veselí - KH Kopřivnice 33:29 (17:15)
Extraliga mužů: KH Kopřivnice - TJ Sokol Nové Veselí 28:21 (14:11)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - Sokol Vršovice 30:18 (14:7)
Žákovská liga: Tatran Litovel - TJ Sokol Nové Veselí 22:22 (13:15)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - Liberec Handball 24:27 (12:15)
Žákovská liga: HC Zlín - TJ Sokol Nové Veselí 26:14 (15:5)
Český pohár mužů: Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň - TJ Sokol Nové Veselí 29:22 (12:11)
Český pohár mužů: HK FCC Město Lovosice - TJ Sokol Nové Veselí 25:32 (8:17)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - HCB Karviná 21:22 (12:12)
Extraliga mužů: HK FCC Město Lovosice - TJ Sokol Nové Veselí 40:22 (21:8)

Nové Veselí - TJ Košutka 25:28

V neděli se poprvé v nové sezoně představili na domácí půdě prvoligoví házenkáři Nového Veselí. Jejich vystoupení se však vůbec nevydařilo.

„Střelecké trápení“, tak sedá charakterizovat úvod sezony Novoveselkých házenkářů. V minulém utkíání je neproměnění šancí stálo 2 body a nejinak tomu bylo i na domácí palubovce. Úvod utkání nebyl ze strany Novoveselských špatný. Výborně bránili a nutili soupeře k pasivní hře a nepřesné střelbě. Útočná fáze však postrádala přesnost přihrávky i rychlost. Střelecké trápení odstartovala v 5té minutě neproměněná sedmička. Od té chvíle si házenkáři Nového Veselí nevěřili a jejich střelba byla více než mizerná. Plzenťí tohoto rápení využili a ve 23. minutě vedli již 10:2. Pak se domácím povedly dvě akce a hra se rázem obrátila. Do konce poločasu korigovali Novoveselší na 8:12 a vše nasvědčovalo tomu, že druhý poločas bude z jejich strany podstatně lepší.
Opak byl však pravdou. Úvod druhé půle jim opět utekl díky mnoha chybám a ukvapené střelbě. Za stavu 15:24 se jejich hra opět zlepšila, ale devítibrankové manko dokázali snížit na konečných 25:28.
„Je to v hlavách hráčů. V obou utkáních předvedli, že házenou hrát umí. Do utkání vstupujeme ustrašeně. To se projeví na razanci a přesnosti střelby. Neproměníme několik šancí a psychika je na nule. Soupeř odskočí na několik branek a to se poté v tak kvalitní soutěži těžko dohání. V tomto utkání rozhodly začátky poločasů, kdy jsme absolutně propadli. Nedokázali jsme realizovat, to co jsme si řekli v kabině a to je problém. Potřebujeme vyhrát, abychom si začali věřit a prodali to, co umíme,“ dodává k výkonu svých svěřenců trenér Ladislav Materna.
Šanci na svoji reputaci budou mít, před domácím publikem, házenkáři Nového Veselí již tuto neděli.Ve 13.00 hod. nastupují v předzápase odvetného utkání 2.kola Poháru EHF Dukla Praha – RK Nexe Našice proti Ostravě.