I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HK Baník Most 36:22 (17:8)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - Házená Velká Bystřice 31:29 (15:18)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Šťáhlavy - TJ Sokol Nové Veselí 28:22 (16:11)
I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Žďár nad Sázavou - TJ Sokol Nové Veselí 26:44 (13:25)
Český pohár mužů: TJ Sokol Nové Veselí - KH Kopřivnice 33:29 (17:15)
Extraliga mužů: KH Kopřivnice - TJ Sokol Nové Veselí 28:21 (14:11)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - Sokol Vršovice 30:18 (14:7)
Žákovská liga: Tatran Litovel - TJ Sokol Nové Veselí 22:22 (13:15)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - Liberec Handball 24:27 (12:15)
Žákovská liga: HC Zlín - TJ Sokol Nové Veselí 26:14 (15:5)
Český pohár mužů: Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň - TJ Sokol Nové Veselí 29:22 (12:11)
Český pohár mužů: HK FCC Město Lovosice - TJ Sokol Nové Veselí 25:32 (8:17)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - HCB Karviná 21:22 (12:12)
Extraliga mužů: HK FCC Město Lovosice - TJ Sokol Nové Veselí 40:22 (21:8)

Starší žáci přeborníky ČOS

Přebory ČOS v házené starších žáků se uskutečnily 26.června 2010 v Kostelci na Hané. Kromě domácího družstva nám byly soupeřem týmy Sokola Velké Meziříčí, Sokola Chrudim, Sokola Ostrava a Sokola II Prostějov. Naše družstvo navázalo na výborný výkon z MČR před třemi týdny, v žádném ze zápasů nezaváhalo a stalo se Přeborníkem ČOS v házené starších žáků pro rok 2010.

Družstva se střetla v utkáních hraných na 1x22 minut, systémem každý s každým.
V prvním utkání byl soupeřem našeho družstva Sokol Chrudim. Po vyrovnaném úvodu přidalo naše družstvo na důrazu v obraně a postupně navyšovalo své vedení až na konečný stav 14:8 .
Druhé utkání bylo regionálním derby Vysočiny. Soupeřem bylo dobře známé družstvo Sokola Velké Meziříčí, které s námi dokázalo v sezóně sehrát několik vyrovnaných utkání. Tentokrát však naše družstvo nedopustilo vyrovnaný průběh a od začátku dominovalo díky tvrdé a důsledné obraně, ze které důrazně zakončovalo rychlé protiútoky. Po jednoznačném průběhu tak zvítězilo 18:9.
Utkání s domácím družstvem TJ Sokol Kostelec na Hané vyvíjelo jednoznačně ve prospěch našeho družstva, když  soupeř hrál v útoku bez pohybu a bez nápadu. Pouze benevolence rozhodčích  k pasivní hře a řada nepřesných přihrávek při zakládání rychlého protiútoku uchránily domácí tým od výraznější porážky. Ve velmi pomalém tempu tak zápas dospěl ke konečnému výsledku 13:4.
Čtvrté utkání, ve kterém bylo soupeřem družstvo Sokola Ostrava mohlo definitivně rozhodnout o tom, kdo bude Přeborníkem ČOS pro rok 2010. Sokol Ostrava byl v nevýhodné pozici, protože po předchozí těsné porážce se Sokolem Velké Meziříčí musel zvítězit o 7 a více branek, pokud si chtěl zachovat naději na titul. Naše družstvo však díky dobré obraně udržovalo od začátku utkání mírný náskok. Družstvo Ostravy na vývoj utkání reagovalo hrubými zákroky daleko za hranicí pravidel a následnými debatami s rozhodčími. Častá vyloučení na straně ostravského družstva umožnila novoveselským odskočit až na rozdíl 7 branek a bezpečně dovést utkání do konečného výsledku 18:13.
Poslední utkání s TJ Sokol II Prostějov již nemohlo na celkovém pořadí turnaje nic změnit. Hráči Prostějova se obtížně prosazovali proti solidní obraně novoveselských. Ti se ani tentokrát nevyvarovali chyb při zakládání rychlých protiútoků. Přesto se jim po jednoznačném průběhu utkání podařilo zvítězit 10:6.

Sestava: Havlíček Štěpán, Ženatý Michal, - Novotný Robert 15, Němec Ondřej 13, Melichar David 9, Šůstek Štěpán 10, Bartůněk Luboš 9, Václavek Jan 5, Beneš Adam 3, Pytlík Adam 4, Loub Ladislav 4

Horní řada: Melichar Josef (vedoucí mužstva), Novotný Robert, Šůstek Štěpán, Němec Ondřej, Bartůněk Luboš, Václavek Jan, Melichar David, Beneš Adam, Augustýn Tomáš (trenér)
Spodní řada: Pytlík Adam, Ženatý Michal, Loub Ladislav, Havlíček Štěpán
 

Komentáře k článku