I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HK Baník Most 36:22 (17:8)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - Házená Velká Bystřice 31:29 (15:18)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Šťáhlavy - TJ Sokol Nové Veselí 28:22 (16:11)
I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Žďár nad Sázavou - TJ Sokol Nové Veselí 26:44 (13:25)
Český pohár mužů: TJ Sokol Nové Veselí - KH Kopřivnice 33:29 (17:15)
Extraliga mužů: KH Kopřivnice - TJ Sokol Nové Veselí 28:21 (14:11)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - Sokol Vršovice 30:18 (14:7)
Žákovská liga: Tatran Litovel - TJ Sokol Nové Veselí 22:22 (13:15)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - Liberec Handball 24:27 (12:15)
Žákovská liga: HC Zlín - TJ Sokol Nové Veselí 26:14 (15:5)
Český pohár mužů: Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň - TJ Sokol Nové Veselí 29:22 (12:11)
Český pohár mužů: HK FCC Město Lovosice - TJ Sokol Nové Veselí 25:32 (8:17)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - HCB Karviná 21:22 (12:12)
Extraliga mužů: HK FCC Město Lovosice - TJ Sokol Nové Veselí 40:22 (21:8)

Reakce ALKH na článek uveřejněný v deníku Sport

Asociace ligových klubů házené si dovoluje zareagovat na rozhovor s manažerem reprezentací Karlem Nocarem, který vyšel v elektronické verzi deníku Sport 18. ledna 2018 pod názvem Manažer Nocar: Proč skončím? Jsem otrávený z prostředí v české házené. Přestože se v článku nezmiňuje konkrétně ALKH, vyjádření Karla Nocara i některých ostatních dotázaných se dotýká klubů, které jako asociace zastupujeme.

V první řadě chceme pogratulovat českému národnímu týmu ke skvělým sportovním výsledkům, kterých na ME v Chorvatsku dosahují. Máme z toho upřímnou radost, toto jsou přesně ty momenty, které nás i přes ne úplně šťastné období, které v současnosti v házenkářských poměrech panuje, spojují. Za dobrou prací národního týmu na hřišti stojí neméně dobrá práce lidí okolo. Ať již jsou to kluby, pracovníci svazu nebo realizační tým národního celku. Výrazně se pak začíná projevovat také zvýšená finanční podpora ze strany státu na přípravu reprezentačních týmů v kolektivních olympijských sportech.
Ze strany klubů potažmo ALKH nikdy nezazněla kritika práce manažera reprezentací Karla Nocara, která byla v článku zmiňována a která je zcela zavádějící. Kritika od zástupců extraligových klubů resp. klubů ženské MOL ligy, směřovala výhradně směrem k prezidentovi ČSH panu Radkovi Bendlovi a členům Exekutivy ČSH, a to za nedostatečnou komunikaci při přípravě Česko-Slovenské Extraligy a následně Extraligy ČR, přípravě MOL Ligy a zejména pak za zcela neprůhledné financování červnové akce Handball Day. Konkrétně za navýšení rozpočtu této akce o více jak 4 mil. Kč bez předchozího schválení vrcholnými orgány ČSH. Mimochodem, i přes několik žádostí, jak ze strany ALKH, tak ze strany Rady ČSH nebo Odvolací a kontrolní komise ČSH, nebylo dodnes předloženo podrobné vyúčtování akce, které by vznesená podezření o neprůhledném financování této akce bezpečně vyvrátilo. Odpovědnost za realizaci akce členové Exekutivy přenesly výhradně na prezidenta svazu Radka Bendla a manažera reprezentací Karla Nocara.
Ukončení činnosti pana Karla Nocara nikdy nebylo ze strany ALKH ani samotných klubů zmíněno nebo dokonce požadováno. Karel Nocar, jako zaměstnanec ČSH, spadá pracovně-právně do výhradní kompetence orgánů ČSH. K vyvození odpovědnosti za financování projektu Handball Day a odstoupení z funkcí vyzvala prezidenta Radka Bendla a manažera reprezentací Karla Nocara sama Exekutiva ČSH, která odmítla nést přímou odpovědnost za výsledek hospodaření této akce, neboť byl údajně realizován zcela bez jejího vědomí. ALKH naopak opakovaně Exekutivu ČSH žádala, aby dala panu Nocarovi prostor k vyjádření. Ta však na naši žádost nereflektovala a panu Nocarovi prostor pro vysvětlení na společném jednání odmítla poskytnout.
V kontextu s četnými hlasy a kritikou, která dnes míří na stranu České televize, že jako veřejnoprávní médium nenabízí přenosy z probíhajícího šampionátu, můžeme již jen polemizovat, zda nepřiměřeně vysoké náklady vynaložené na červnovou akci nemohly být lépe investovány. Ať již na nadstandardní formát přenosů z ženského MS, kde naše reprezentantky dosáhly skvělého úspěchu, nebo třeba na nákup práv pro mužské ME nebo zápasy DHK Baník Most ve skupinové fázi evropského poháru. Zástupci svazu se však o možnosti nakoupit vysílací práva s Českou televizí ani nepokusili jednat. Velký úspěch, kterého jsme na šampionátu už nyní dosáhli, tak bohužel zůstane lidem mimo naši házenkářskou komunitu spíše utajen. Ostatně náš reprezentační tým mužů je jediný mezi účastníky šampionátu, jehož dres nenese loga svazových partnerů. Je až s podivem, že pracovníci svazu a jeho marketingové firmy nedokázali využít ani nedávného úspěchu ženského týmu na MS a nezajistili další finanční prostředky tolik potřebné pro rozvoj našeho krásného sportu.
ALKH tímto vyjadřuje plnou podporu celému národnímu týmu, děkuje hráčům, trenérům, realizačnímu týmu a všem lidem okolo za výbornou reprezentaci naší země a drží palce do dalších bojů o postup do semifinále.

Komentáře k článku