I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - HK Baník Most 36:22 (17:8)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Nové Veselí - Házená Velká Bystřice 31:29 (15:18)
I. liga staršího dorostu: TJ Sokol Šťáhlavy - TJ Sokol Nové Veselí 28:22 (16:11)
I. liga mladšího dorostu: TJ Sokol Žďár nad Sázavou - TJ Sokol Nové Veselí 26:44 (13:25)
Český pohár mužů: TJ Sokol Nové Veselí - KH Kopřivnice 33:29 (17:15)
Extraliga mužů: KH Kopřivnice - TJ Sokol Nové Veselí 28:21 (14:11)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - Sokol Vršovice 30:18 (14:7)
Žákovská liga: Tatran Litovel - TJ Sokol Nové Veselí 22:22 (13:15)
Žákovská liga: TJ Sokol Nové Veselí - Liberec Handball 24:27 (12:15)
Žákovská liga: HC Zlín - TJ Sokol Nové Veselí 26:14 (15:5)
Český pohár mužů: Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň - TJ Sokol Nové Veselí 29:22 (12:11)
Český pohár mužů: HK FCC Město Lovosice - TJ Sokol Nové Veselí 25:32 (8:17)
Extraliga mužů: TJ Sokol Nové Veselí - HCB Karviná 21:22 (12:12)
Extraliga mužů: HK FCC Město Lovosice - TJ Sokol Nové Veselí 40:22 (21:8)

HC Dukla Praha - TJ Sokol Nové Veselí 31:23 (15:11)

V dalším kole extraligy čekal náš tým úřadující mistr ČR Dukla Praha. Do ponuré haly na Ruzyni vyrazil s naším týmem i početný Fan-club a vytvořil výbornou atmosféru.

Do utkání jsme vstoupili výborně a brzo vedli 4:1. Až do 15 minuty jsme dokázali držet těsné vedení. Poté už převzala otěže zápasu Dukla a do poločasu odskočila na 15:11. Ve druhém poločase se opakovala stejná situace. Prvních 14 minut bylo vyrovnaných a Veselí dokázalo stáhnout na tři branky. Poté Dukla opět odskočila tak jako by našim docházel v půlce poločasu dech. Utkání tedy skončilo přesvědčivým vítězstvím Dukly 31:23. Je pravdou, že naši hráči odehráli den před tímto zápasem pohárové střetnutí, a to se mohlo projevit. Nezbývá než věřit, že naše Áčko bude o víkendu v plné kondici a doma z Brnem už bude naplno bodovat.

Vstup do utkání byl přesně podle našich představ. Postupně se však projevovala větší bojovnost a nasazení domácích, kteří získávali půdu pod nohama. Ve druhém poločase to bylo úplně stejné a začátek byl v pořádku, poté dominovala Dukla. Bohužel bojujeme s velkou marodkou a drobnými zraněními, a to se projevilo v plné nahotě. Nepomohl nám ani pohárový zápas, který jsme byli nuceni odehrát nelogicky v pátek před utkáním. Ale na to se nechceme vymlouvat. Musíme dokázat hrát ve větším tlaku déle než 15 minut úvodu utkání. Dukla dnes byla v nasazení a odvaze v osobních soubojích mnohem dál než my, a to se projevilo v druhých částech poločasů, kde jsme viditelně ztráceli. Máme týden na to, abychom se dali co nejvíce dohromady. Díky postupu v Českém poháru máme do konce roku strašně našlapaný program a jsme v pozici, kde se nemáme za co schovávat. Pokud chceme dosáhnout na playoff a nehrát o udržení v soutěži, musí jít všechno stranou. Teď musí přijít absolutní odhodlání a odevzdání se naší věci. Jedině tak můžeme v náročném programu uspět. Tento měsíc bude hodně důležitý pro celý průběh extraligy. Za celý realizační tým a hráče chceme poděkovat za fantastickou podporu, kterou nám naši fans připravili. Všichni uděláme maximum proto, abychom dokázali uspět v utkání z Brnem.

Pavel Hladík

Komentáře k článku